مسیر سایت

مقاله ها

رونمایی از سامانه خدمات الکترونیک شناسنامه فنی - ملکی ساختمان مجموعه نرم افزاری دانش بنیان نماسان (بهمن 97)

۳ محصول فناورانه پارک علم و فناوری قم رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به همراه استاندار قم و برخی از مدیران استانی و کشوری، ضمن حضور در پارک علم و فناوری استان قم و بازدید از شرکت نرم افزاری دانش بنیان آفاق، از سامانه خدمات الکترونیک شناسنامه فنی - ملکی ساختمان مجموعه نرم افزاری سازمان الکترونیک نظام مهندسی ساختمان نماسان، رونمایی کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از برخی از واحدهای فناور عضو پارک علم و فناوری قم، گفت: به‌رغم کاهش بودجه معاونت علمی و فناوری حمایت‌های ما از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه به طور جدی ادامه خواهد داشت.

وی بر توسعه فیزیکی و ساختاری پارک علم و فناوری استان قم تأکید کرد و گفت: این معاونت سهم خود را برای توسعه و تکمیل پروژه‌های عمرانی و محتوایی پارک ایفا خواهد کرد.

 

ضرورت و مزیت جدی سامانه مذکور، تسهیل در روند صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان، به دلیل اهمیت صدور این شناسنامه، در مرحله اخذ پایان کار پروژه های ساختمانی، در راستای تکریم و رفاه مردم، برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه مهندسان با سازمان و همچنین جلوگیری از خدشه دارشدن اطلاعات تکمیل شده توسط مهندسان در دفترچه اطلاعات ساختمان و انتقال این اطلاعات پس از کنترل و بررسی به صورت مستقیم در شناسنامه فنی و ملکی ساختمان است.


لازم به ذکر است، فرآیند تکمیل الکترونیکی صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای اولین بار، در بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان های کشور در استان قم و توسط شرکت نرم افزاری دانش بنیان آفاق، اجرایی شده و این امر گامی موثر در راستای حفظ حقوق بهره بردار است.


بدین ترتیب پروژه هایی که در سازمان ثبت می شود در زمان معرفی ناظران به مالک، همزمان پرونده الکترونیکی تکمیل شناسنامه فنی و ملکی ساختمان نیز در کارتابل مجریان و ناظران ایجاد می شود که ایشان نیز می توانند در مدت زمان اجرای پروژه دفترچه اطلاعات ساختمانی پروژه را تکمیل نمایند.

پس از دریافت اطلاعات ارسال شده توسط مهندسان مجری و ناظر در سامانه صدور شناسنامه فنی و ملکی؛ در مرحله بعد، کارشناسان واحد صدور شناسنامه فنی و ملکی سازمان این اطلاعات را مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود مغایرت، موارد به مهندسان مجری و ناظر جهت اصلاح ارجاع می گردد و در غیر این صورت پس از تایید نهایی اطلاعات دریافتی ، شناسنامه فیزیکی در دو نسخه تهیه و صادر می شود که یک نسخه به مالک محترم و نسخه دیگر به شهرداری جهت صدور پایان کار تحویل می گردد.

کد اصل خبر در خبرگزاری مهر: 4534832  برای مشاهده خبر در خبرگزاری اینجا کلیک کنید.

قوانین و مقررات | پیمان رازداری | نقشه سايت | تماس با ما
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به شرکت نرم افزاری آفاق (اندیشه فناوری اطلاعات قرن) می باشد.